top of page
  • Writer's pictureExplor Media

Čo je to Influencer Marketing?

Čoraz viac skloňovaný, čoraz populárnejší a čoraz viac využívaný. Viete čo vlastne Influencer Marketing predstavuje, a hlavne ako ho správne využívať?


Čo je to influencer marketing?


Influencer marketing je v podstate typ marketingu najmä na sociálnych sieťach, ktorý využíva odporúčania (na vaše produkty/ služby) od influencerov. Influencer marketing má skvelé výsledky práve vďaka vysokej miere dôvery, ktorú si influenceri so svojím publikom vybudovali.


Hodnota influencer marketingu


Influencer marketing je najviac známy na Instagrame. Podľa Adweeku má tento priemysel dosiahnuť hodnotu 10 miliárd dolárov do konca roku 2020. Po Instagrame je Infuencer marketing taktiež veľmi silný na Youtube alebo aj TikTok-u.


Podľa nedávneho prieskumu až 89% opýtaných uviedlo, že návratnosť investícií z infuencer marketingu influencerov bola porovnateľná alebo lepšia ako z ostatných foriem marketingu.


Viete však vytvoriť správnu stratégiu, aby aj vaša návratnosť splnila očakávania? Kde a ako nás správnych infuencerov pre váš biznis? Ako ich osloviť a ako sa dohodnúť na podmienkach spolupráce. Aby bol influencer marketing efektívny, je potrebné ho zvládnuť po všetkých stránkach. Preto na tieto otázky odpovieme v ďalšom článku na našom blogu.


Radi by ste využili túto formu marketingu, ale stále presne neviete ako na to? Nechajte to na nás. Viac informácií nájdete tu alebo nás kontaktujte tu.


bottom of page