top of page
  • Writer's pictureExplor Media

Ako na Instagram - 1. časť

Druhá najpopulárnejšia sociálna sieť po Facebook-u s viac ako jednou miliardou účtov. Určite sú na ňom už aj vaši (potenciálny) klienti. Môžete si to nechať ujsť?

Ak sa vám zdá Instagram zložitý a stále presne nerozumiete, ako ho správne využívať pre váš biznis, určite nie ste sami. Práve preto sme pripravili sériu článkov a videí o Instagrame, ktoré vás prevedú od začiatkov až po pokročilé stratégie. Tak aby ste dokázali osloviť a získať to správne publikum, vhodným spôsobom odprezentovali vaše produkty/ služby a získali tak nových a stálych zákazníkov/ klientov.


Ako pri všetkom, čo robíme, aj tu potrebujeme mať najprv jasnú stratégiu a plán, ak chceme dosiahnuť výsledky.


Definujte si cieľ


Aký je váš cieľ? Myslíte, že je to zbytočná otázka a chcete ju preskočiť bez toho, aby ste sa nad tým skutočne zamysleli. Nerobte to. Je to najdôležitejšia časť celej prípravy. Ako vždy, aj tu si potrebujeme jasne a konkrétne definovať cieľ. Možno totiž zistíte, že Instagram nie je pre vás alebo že od neho nečakáte žiadny prínos a nebol by pre vás užitočný. Chcete rozšíriť povedomie o značke? Alebo pravidelne komunikovať so svojím publikom a budovať si vzťah? Alebo prezentovať svoju značku a zvýšiť predaje? Alebo len bezhlavo nahánať followerov pre dobrý pocit a stratu času? Najprv si teda dopodrobna definujte vaše ciele.


Každý môže mať iný cieľ a je to úplne v poriadku. Rovnako môžete mať cieľov viac, čo je takisto dobre.


Teraz je čas otvoriť App Store alebo Google Play Store a stiahnuť Instagram aplikáciu. Samozrejme, ak ju ešte nemáte. Založte svoj nový profil a v ďalšom článku o Instagrame sa dozviete, ako ho vyplniť. Tiež vám prezradíme rôzne triky a tipy ako to na Instagrame skutočne roztočiť.


Radi by ste využili Instagram naplno, ale nemáte na čo čas alebo chuť? Nechajte to na nás. Viac informácií nájdete tu alebo nás kontaktujte tu.


bottom of page