top of page
  • Writer's pictureExplor Media

Ako začať s Youtube - 2. časť

Prinášame vám sériu troch článkov plných rád a užitočných typov, ako začať vlastný Youtube kanál.

Zverejňujte len najlepšie zábery

Pri úprave a editácii videa je dôležité vybrať len skutočne kvalitné a podarené zábery. Všetko ostatné, čo diváka nemusí zaujať, je nepodstatné alebo nekvalitné, musí ísť preč. Pozornosť diváka si totiž chcete udržať počas celého videa.


Na úpravu používajte jednoduchý softvér

Na začiatku určite nie je potrebné investovať do drahých a pokročilých softvérov na úpravu videa a potom sa ich desiatky hodín učiť používať. Ak ste v strihaní videí úplný novačik, pokojne začnite používať editory, ktoré sú zdarma a užívateľsky nenáročné (napr. iMovie od Apple).


Optimalizácia videa

Pri pridávaní videa na Youtube je veľmi dôležitý každý jeden krok. Aj rôzne detaily totiž rozhodnú, či sa video zobrazí napríklad medzi výsledkami vyhľadávania. Preto mu musíte dať vhodný názov, popis a použiť správne kľúčové slová. Tu sa opäť môžete inšpirovať napríklad úspešnými videami vašej konkurencie. Popis by mal obsahovať aspoň 2 slov a pokojne v ňom viac krát zopakujte kľúčové slová a ich variácie.


Veríme, že ďalšie tri tipy pre vás budú užitočné a o týždeň sa dozviete nové v pokračovaní tohto článku.


Radi by ste využili Youtube naplno, ale nemáte na čo čas alebo chuť? Nechajte to na nás. Viac informácií nájdete tu alebo nás kontaktujte tu.


bottom of page