top of page
  • Writer's pictureExplor Media

Ako začať s Youtube - 3. časť

Prinášame vám sériu troch článkov plných rád a užitočných typov, ako začať vlastný Youtube kanál. Tretia časť.

Budujte svoju sieť

Aj keď Youtube nie je zrovna sociálna sieť, nemá od toho ďaleko. Všetci úspešný Youtuberi si vybudovali svoju sieť odberateľov. Preto je neustály rasť "subscriberov" tak dôležitý a každí túži mať ich čo najviac. Na budovanie siete môžete využiť hneď niekoľko overených spôsobov.


Spojte sa so svojim divákom

Po čase sa bude vaše publikum rozrastať, komentárov pribúdať a pravdepodobne budete dostávať aj správy (na vaše sociálne siete). Určite si teda nájdite čas, ktorý svojim fanúšikom venujete a na tieto správy a komentáre im odpovedajte. Táto interakcia je nesmierne dôležitá, buduje dôveru a vytvára lepšie spojenie medzi vami a vašimi divákmi. Okrem toho vás to môže inšpirovať, aký obsah by ste mali ďalej vytvárať.


Ignorujte negatívne komentáre

Negatívne komentáre tu budú vždy. S tým jednoducho počítajte. Bez ohľadu na to, aký dobrý je váš obsah a ako poctivo na ňom pracujete, vždy sa nájdu ľudia, ktorí budú písať rôzne nevhodné komentáre. Vy ale myslite len na tých, ktorým sa vaša práca páči. Všetky negatívne komentáre si vôbec nevšímajte.


Videá pridávajte pravidelne

Posledná, za to veľmi dôležitá rada je, aby ste nezabúdali na pravidelnosť. Podľa typu vašich videí alebo vášho podnikania si určte, či budete nové video zverejňovať 2 krát za týždeň, 1 krát za týždeň alebo menej často. Keď budete svojich divákov informovať o tom, kedy môžu čakať ďalšie video, zvyšujete si tým šance na rast stálych sledovateľov.


Veríme, že posledné štyri tipy pre vás budú užitočné a vlastný Youtube kanál rozbehnete k veľkému úspechu!


Radi by ste využili Youtube naplno, ale nemáte na čo čas alebo chuť? Nechajte to na nás. Viac informácií nájdete tu alebo nás kontaktujte tu.


bottom of page