top of page
  • Writer's pictureExplor Media

Facebook stránka vs. Facebook skupina

Skupiny na Facebooku sú silným marketingovým nástrojom, ktorý vám môže pomôcť prilákať nových zákazníkov a udržovať pozitívny vzťah s týmý súčastnými.


Určite si uvedomujete silu Facebook, na ktorom je už viac ako 2,5 miliardy používateľov.

Ešte pred niekoľkými rokmi mali firmy možnosť vytvoriť si na Facebook tzv. Fun Page, dnes už len Page na propagáciu svojej značky. Avšak časom prišli Facebook skupiny, ktoré sa dodnes dajú skvele využívať pre rast biznisu.


Aký je rozdiel medzi stránkou (FB Page) a skupinou (FB Group)?


Facebooková stránka vašej firmy je vaša oficiálna identita a je viditeľná pre kohokoľvek na internete prostredníctvom vyhľadávacích nástrojov. Môžete vďaka nej napríklad lepšie spoznať svoje publikum vďaka podrobným analytickým nástrojom, pridávať pre svojich fanúšikov príspevky alebo im odpovedať na správy či recenzie.


Skupiny tvoria skôr miesto pre diskusiu a komunikáciu nielen medzi vami a fanúšikom ale aj medzi samotnými fanúšikmi navzájom. Skupiny môžu byť verejné, súkromné, ale aj tajné.


Spodný riadok? Stránky sú určené na vysielanie. Skupiny slúžia na konverzáciu. A vaše podnikanie by malo mať pravdepodobne oboje.


V ďalšom článku si priblížime výhody práve Facebook skupín a dozviete sa všetky možnosti ich využitia pre biznis.


Chcete využiť silu Facebook-u alebo Facebook skupín, ale neviete ako na to? Nechajte to na nás. Viac o našich službách nájdete tu alebo nás kontaktujte tu.

bottom of page