top of page
  • Writer's pictureExplor Media

SEO - 3. časť

V tretej časti sa konečne dozviete, čo to vlastne SEO je a prečo je dnes pre každý jeden biznis tak dôležité.

Čo je to SEO?


SEO znamená „optimalizácia pre vyhľadávače“.


Ako vlastne funguje Google?


Vyhľadávacie nástroje, ako napríklad Google, katalogizujú všetok dostupný obsah na internete (webové stránky, súbory PDF, obrázky, videá atď.) Pomocou procesu známeho ako indexovanie ho potom zoradia podľa toho, ako dobre sa zhoduje v procese, ktorý označujeme ako “ranking“.


Ktoré výsledky vyhľadávania sú „organické“?


Výsledky organického vyhľadávania sú tie, ktoré sa získavajú prostredníctvom efektívneho SEO, teda nie je to platená reklama.


Prečo je SEO dôležité?


Výsledky organického vyhľadávania pôsobia dôveryhodnejšie a získavajú oveľa viac kliknutí ako platené reklamy. Napríklad zo všetkých vyhľadávaní v priemere iba 2,8% ľudí klikne na platenú reklamu (2020).


SEO je tiež jedným z mála online marketingových kanálov, ktoré pri správnom nastavení môžu prinášať výsledky naozaj dlhodobo.


Vyhľadávacie nástroje sú čoraz inteligentnejšie, stále však potrebujú našu pomoc.


Optimalizácia vášho webu pomôže poskytovať lepšie informácie vyhľadávačom, aby bolo možné váš obsah správne indexovať a zobraziť vo výsledkoch vyhľadávania.


Je potrebné zaplatiť si odborníka na SEO alebo agentúru?


Odpoveď na túto otázku záleží na mnohých faktoroch. Či už na dostatku času, ochote učiť sa, zložitosti vašich webových stránok atď. V prípade, že to nie je zrovna vaša šálka kávy, určite je namieste uvažovať o konzultácií, prípadne venovať dlhodobú správu SEO odborníkom.


Radi by ste využili silu organického vyhľadávania, ale neviete ako na to? Nechajte to na nás. Viac informácií nájdete tu alebo nás kontaktujte tu.


bottom of page